FilmShahr

بهترین ها

راه حلی جهت کاهش اسید اوریک خون

راه حلی جهت کاهش اسید اوریک خون

آیا شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که دارای اسید اوریک بالایی هستند؟ پس توصیه می کنیم این مطلب را بخوانید.مصرف مایعات فراوان باعث کاهش اسید اوریک خون می‌شود.
 یک متخصص تغذیه گفت: نوشیدن حدود ۷ لیوان در روز برای رقیق کردن ادرار و تسریع دفع و کاهش اسید اوریک ضروری است.
مرتضی صفوی  افزود: نقرس بر اثر تولید بیش از حد یا دفع کم‌تر از حد اسید اوریک (یا هر دو) به وجود می‌آید.شایع‌ترین علامت بیماری نقرس در کنار افزایش سطح اسیداوریک خون، التهاب مفصلی دردناک است.
وی گفت: رژیم محدود از «پورین» به عنوان یک کمک فرعی برای درمان دارویی برای کاهش ترشح اسید اوریک است. این رژیم به عنوان یک عامل کمکی در بیماری نقرس و سایر ناهنجاری‌های مؤثر بر متابولیسم پورین تجویز می‌شود.
صفوی اضافه کرد: در این بیماری باید از مواد غذایی که از متابولیسم آنها بیشترین میزان اسید اوریک تولید می‌شود،‌ پرهیز کرد. به طور کلی از گوشت قرمز به ویژه گوشت‌های جوان (بره کم سن و گوساله‌ کم سن) استفاده نشود. در حبوبات نیز از مصرف عدس خودداری، همچنین گوشت سفید (مرغ و ماهی) به مقدار کم استفاده شود.
این متخصص تغذیه افزود: رژیم منابع غذایی سرشار از پورین مانند جگر، اندام‌های غده‌ای، ماهی‌های کوچک مانند ساردین، گوشت، حبوبات مانند لوبیا، قارچ خوراکی، گل کلم و اسفناج است.
صفوی گفت: بیماران می‌توانند غذاهایی را که عاری از پورین است به دلخواه مصرف کنند. برای افزایش دفع اسید اوریک لازم است که بیماران رژیم غذایی سرشار از کربوهیدرات (مثل نان، برنج، ماکارونی و غلات) و کم‌چربی داشته باشند و خصوصاً در وعده‌های شام از خوردن غذاهای سنگین و زیاد پرهیز کنند.
وی اضافه کرد: کنترل و حفظ وزن مطلوب برای این بیماران از اهمیت خاصی برخوردار است. بنابراین باید سعی کنند با رعایت رژیم غذایی متعادل و انجام حرکات ورزشی و خصوصاً پیاده‌روی وزن خود را در حد ایده‌آل حفظ کنند.
صفوی اضافه کرد: برای رقیق کردن ادرار و تسریع دفع اسید اوریک و پیشگیری از رسوب اورات در کلیه‌ها و تشکیل سنگ‌های کلیوی نوشیدن آب و مایعات به مقدار فراوان برای این بیماران توصیه می‌شود، به طوری که روزانه نوشیدن حدود ۷ لیوان در روز برای این بیماران ضروری و لازم عنوان شده است.
 

راه حلی جهت کاهش اسید اوریک خون

Seemorgh . com

مطالب مرتبط با راه حلی جهت کاهش اسید اوریک خون


 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۹ مهر ۱۳۹۰
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.